Czy dezynfekcja fabryk może być łatwiejsza?

Urządzenie dezynfekujące

Dezynfekcja powierzchni i pomieszczeń po których porusza się duża liczba osób jest w dzisiejszych czasach jednym z podstawowych środków ochrony zbiorowej. Jednorazowa dezynfekcja wymaga dużo czasu, środków chemicznych oraz wielogodzinnej pracy ludzi. Jak zatem można przeprowadzić dezynfekcję jeszcze łatwiej?

Dlaczego warto dezynfekować powierzchnie zakładowe?

Dezynfekcja polega na zniszczeniu drobnoustrojów znajdujących się na wszelkich powierzchniach użytkowych. Mikroorganizmy, drobnoustroje oraz ich przetrwalniki stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Dezynfekcja miejsc pracy ma zatem za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo pracowników oraz podnieść poziom higieny pracy. Jest to szczególnie ważne w ostatnich miesiącach, objętych pandemią. Dezynfekcja biur oraz dezynfekcja biurowców jest obecnie szeroko stosowaną praktyką w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, a co za tym idzie, utrzymywaniem pracowników w dobrym zdrowiu.

W jaki sposób łatwiej dezynfekować powierzchnie?

Aby dobrze zdezynfekować powierzchnię można spryskać ją specjalnym płynem, który w około 70% stanowi alkohol. Wiąże się to z nieprzyjemnymi oparami alkoholu unoszącymi się w powietrzu oraz wielokrotnemu, żmudnemu spryskiwaniu wszelkich powierzchni. A co z trudno dostępnymi miejscami? Dezynfekcja fabryk jest przecież bardzo skomplikowana do przeprowadzenia na zasadzie opryskiwania wszelkich urządzeń i powierzchni. Na dodatek te bardziej wrażliwe i skomplikowane urządzenia niekoniecznie dobrze zniosą dezynfekujący oprysk alkoholowy. Aby mimo wszystko nie rezygnować z dezynfekcji wielkopowierzchniowych zakładów czy biur, można zdecydować się na dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie jakim jest AUTONOMIC ROBOT PRO. Ten specjalnie zaprojektowany do dezynfekcji robot, używa światła UV-C, które zabija wszelkie wirusy, bakterie oraz inne drobnoustroje, pozostawiając za sobą zupełnie zdezynfekowane miejsce. Dzięki użyciu światła dezynfekcja odbywa się na skomplikowanych powierzchniach, również tych trudno dostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *